Sosyal Medya

DÜNYA

BAAS rejimi saldırılarında 17 sivil hayatını kaybetti

Suriye'de BAAS rejimi ordusunun İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ndeki yerleşimlere düzenlediği kara ve hava saldırılarında 17 sivil hayatını kaybetti.

İdlib 
Suriye'de BAAS rejimi, İdlib kent merkezine, Binneş, Kefrenbil ve Eriha ilçelerine, Marrıtmısrın beldesine, Hazarin, Has ve Şinan köylerine hava ve kara saldırısı düzenledi.

Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) kaynaklarından alınan bilgiye göre, BAAS rejiminin İdlib kent merkezindeki kara saldırısında 2'si öğretmen 1'i öğrenci toplam 6, akşam saatlerindeki hava saldırılarında Binneş ilçesinde 1 ve Marrıtmısrın beldesinde 10 olmak üzere toplam 17 sivil hayatını kaybetti.

Sivil Savunma ekiplerinin, olay yerinde arama-kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmaları sürürken, ölü sayısının yükselmesinden endişe duyuluyor.

İdlib'deki okullardan birinin avlusunda yerdeki kan izleri ve karadan karaya atılan misket bombasının patladıktan sonra betona saplanan kapsülü dikkati çekmişti.

Askeri muhaliflere ait uçak gözlemevine göre, Rus savaş uçakları da gün içinde İdlib kent merkezini bombaladı. Esed rejimi ve Rusya'nın söz konusu saldırılarında toplam 12 sivil yaralandı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.