Sosyal Medya

Ahmet Nur Çebi, Cenk Tosun'u doğruladı!

Antalya'da bir basın toplantısı düzenleyen Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Cenk Tosun'la ilgilendiklerini doğruladı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Antalya'da bir basın toplantısı düzenledi ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. Cenk Tosun transferine değinen Çebi; "Cenk Tosun'un gündeme geldiği doğru. TFF'nin çok ağır hareket etmesi nedeniyle cevap alamadık. Bu yüzden Cenk'e bir cevap veremedik. Cenk başka takıma giderse çok üzülürüz." diye konuştu.

İşte Ahmet Nur Çebi'nin sözleri...

"İBRA EDİLMEMESİ NORMAL"

"Beşiktaş çok önemli bir kurum, 116 yıllık tarihi olan bir kulüp. Ayakta kalması, sağlıklı devam etmesi çok önemli. İbra konusuna gelince, bir önceki döneminde 10 milyon TL kar eden şirketin, bir sonraki sene 7 milyon TL zarar edince ibra edilmemesi gerektiğini zaten biz biliyoruz. Bir yeri yönetirken, basiretli olmalısınız. Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün ortağı olan Beşiktaş A.Ş.'nin incelenmesine yönelik oybirliği ile karar alındı. Ayrıca yine oybirliği ile ibra edilmeme kararı alındı. Biz bir camiayı, onların talepleri doğrultusunda yönetiyoruz. İbra edilmeme konusunda baskı ve talep olduğunu belirtmek istiyorum. "

"FİKRET ORMAN ÇIKIP AÇIKLASIN"

"İbra edilmeyen tarihlere baktığımız zaman, o dönem yapılan transferlerde yönetim kurulu kararları olmadığını gördük. Tamamen Beşiktaş Futbol A.Ş.'yi taahhüt altına sokan kararlar alınmış ve bu imzaları başkan Fikret Orman atmış. Fikret Orman çıkıp açıklamalı, kendisi aklanmalıdır. İbra edilmemek dünyanın sonu değildir. Soru işaretleri cevaplanmak zorundadır."

"KENDİMİZİ FEDA ETMEYE GELDİK"

Kuvvet ayrılığı ile konuyu yönetmek faydalıdır. Muhalefet olmalı, direnç gösteren kişiler olmalı. Ben hem Beşiktaş Kulübü'nün başında olacağım hem de Beşiktaş Futbol A.Ş.'nin başında olacağım ve kendim çalıp, kendim oynayacağım. Bu bana doğru gelmiyor. Ben de hesap vermeliyim. Futbol A.Ş'deki üç arkadaşım zaten beraber çalıştığımız arkadaşlar. Biz koltuk sevdası için gelmedik, yanlış yapılmaların önüne geçmek için bunu yaptık. Beşiktaş'ın başkanıyım ve tüm borçlardan sorumluyum. Futbol A.Ş.'den olmamam, sorumluluk almamam anlamına gelmez. Biz kendimizi feda etmeye geldik, taşın altına elimizi sokmaya geldik. Sabır istiyoruz, sabrı gösterildiği takdirde çok güzel bir Beşiktaş'ı ortaya çıkaracağız. 

"NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ"

"Fikret Orman'a dava açılacak mı?" sorusunu yanıtlayan Ahmet Nur Çebi "Dava açılırsa nasıl bir sonuç çıkar bilemem, buna mahkeme karar verir. Her Beşiktaşlı'nın dava açma hakkı vardır. Hukuken ne gerekiyorsa onu yapacağız." ifadelerini kullandı.

"TAHKİM'E GİDECEĞİZ"

Transfer harcamalarıyla ilgili son durumun sorulması üzerine Ahmet Nur Çebi "Transfer limiti itirazımız için Tahkim Kurulu itiraz hakkımız elimizden alınmamalı. TFF Yönetim Kurulu'nun bize vereceği cevaba göre Tahkim'e gideceğiz." yanıtını verdi.
 
"Sezon sonuna kadar maaşları ödeyebilecek misiniz?" sorusunu yanıtlayan Ahmet Nur Çebi "Beşiktaş'ta kimsenin parası kalmadı. Zaten FFP kuralları gereği bunları yapmalıyız. Bunları çözmek için uğraşıyoruz. Şu ana kadar çözülmemesi, çözülmeyeceği anlamına gelmez." açıklamasını yaptı.

"İKİ TRANSFER YAPMIŞ OLACAKTIK"

"TFF'nin limitleri aşan takımlara vereceği cezaları herkes biliyor. Bunlar ağır cezalar ve Beşiktaş'ı böyle bir kumar içerisine sokmam. Limitleri aşarsak, puan silme ve diğer cezaları, Beşiktaş'a yakıştıramam. Diğer kulüpler ne yapar ya da ne yapıyor bilemem, her koyun kendi bacağından asılır. Biz, TFF'ye diyoruz ki o tarihte faziler %20 iken, şimdi %13 ve aradaki bu farkı kullanmak istediğimizi belirtiyoruz. Faiz indirimi göz ardı edilmemeli. Kulüpler kötü durumda, limitler olmalı ve TFF'nin kararlarına saygı duyuyorum. %15 faizlerin düşmesinden kaynaklanan transfer hakkımızı istedik. Tahkim'e gittik, Tahkim değerlendiriyor. 31'inde transfer bitecek, bize cevap için tarih bile bildirmediler. 350 milyon TL borç yazılmasaydı, biz şu an 2 transfer yapmıştık. Izdırap çekiyoruz ve bunun için bile gerekli kişilerin gelip, hesap vermesi gerektiğini düşünüyorum."

TRANSFER YAPACAK MI?

Transfer çalışmaları hakkında bilgi vermesi istenen Ahmet Nur Çebi "Abdullah Hoca ile birebir transfer konuşması yaptık. Bir iki bölgeye transfer ihtiyacı olduğunu söyledi. Limit sorunu nedeniyle durumu anlayışla karşıladığını söyledi. Faizlerden doğan %15 hakkımızı kullanırsak, bir iki transfer için hazırız. Ayrıca gidecek futbolcumzu yok. Talep de yok, olsa değerlendiririz belki ama gündemde ayrılık yok" dedi.
 
Transferler limit hakkında sözlerine devam eden Ahmet Nur Çebi "Eğer TFF, faiz indiriminde doğan %15 hakkı kullanmamıza onay verirse, 25-30 milyon TL transfer harcaması yapabiliriz. Bu da 6 ay için iyi bir rakam. İki transferimizi gerçekleştiririz. 15'inde TFF Yönetim Kurulu'nun toplantısı var, bir karar vereceklerini düşünüyorum. Eğer 31'inde  cevap verirlerse, diğerlerine siz yürüyün diyip, bize barikat çekmektir bu. Eğer bunu yaparlarsa art niyet ararım." açıklamasını yaptı.

FİKRET ORMAN İÇİN "AYIP ETTİLER" CEVABI
 
Fikret Orman'ın "Ağabey dediğim insanın bunu yapmasına çok kırıldım" diyerek ibra edilmemesine gösterdiği tepkinin hatırlatılması üzerine Ahmet Nur Çebi "Fikret Orman ağabey dediği için teşekkür ederim. Ancak bu şahsi konu değil. Kendisinden de rica ediyorum, bu işi şahsileştirmeye gerek yok, Beşiktaş'ı konuşalım. Ağabey, Fikret Orman, Ahmet Nur Çebi'yi bir kenara bırakalım. Bana neden ağabey dedi, Beşiktaşlı olduğum için mi, Ahmet Nur Çebi olduğum için mi bilmiyorum. Bu işi şahsileştirmeyelim." dedi.

BEŞİKTAŞ KAMUOYU RAHATSIZ OLMASIN

Siyah-beyazlı camianın ibra konusundan rahatsız olmaması gerektiğini belirten Ahmet Nur Çebi "Şu an yaşananlardan Beşiktaş kamuoyu rahatsız olmasın. İçimizde tartışıp, konuşacağız. Bu da Beşiktaş'ı iyi bir konuma getirecek. Bunların üstünü örtüp, birbirimize kibar davranma durumu yok. Artık savaş var ve Beşiktaş için kavga edip gerçekler üzerinden devam etmeliyiz. Ayrıca özel bir şirketle anlaşıp geçmiş yılları araştıracağız. Benim de içinde olduğum dönem incelensin. Bu işten aklanmak yetmek, kamuoyuna anlatmak gerek." diye konuştu.

Futbolculardan maaş indirimi isteyip istemeyecekleri yönünde gelen soruya yanıt veren Çebi "Öğleden sonra bazı arkadaşlarımızla görüşeceğiz. Maaşlarda indirim yapacak olsak bile %40 vergi vereceğiz. Bu da %66'ya tekabül ediyor. Adamdan %30 indirim alacaksınız, devlete %40 vergi vereceksiniz. Bakanlığa sorduk, fiyat indirimi yaptığımızda bunu yeni bir sözleşme olarak mı göreceksiniz diye. Umarım bu lehimize bir cevap gelir." açıklamasını yaptı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.